Giriş

Şifremi Unuttum
Kayıt Ol!

TAKİPTE KALIN

Makaleler

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başladı

Slide

Yılın son ayına girdik, havalar iyiden iyiye soğumaya başladı, ay sonundaki faturayı kara kara düşünsek de (tasarruf tüyolarımıza diğer içeriklerimizden göz atabilirsiniz) doğalgazımızı yaktık, sıcacık da bir çay koyduk… Sahi, kışın gelmesinin en güzel yanlarından biri neydi? Tabii ki de sıcacık çay eşliğinde battaniyeye sarılmış bir şekilde izlenen filmler! Eğer sizin de kış planınız aşağı yukarı aynıysa size güzel bir haberimiz var: Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, başladı! Festival, sizi 1-5 Aralık’ta evde sinema keyfi yaparken aynı zamanda gezegenimiz hakkında düşünmeye davet ediyor! 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın sponsoru olduğu festivalde, bu senenin teması “İklim İçin.” Sürdürülebilirlik ve çevre sorunlarını hikâyesinin ana merkezine koymuş filmler birbirinden etkileyici filmler festivalde ücretsiz olarak gösterilmekte. Çevrimiçi olarak yapılan festivalin tüm filmlerine “www.surdurulebiliryasam.net” sitesinden ulaşılabilirsiniz. Her filmin Türkçe ve İngilizce altyazı seçeneği bulunmakta, tek yapmanız gereken seanslardan filmlere kaydolmak!

İlk gösterimi 2 Aralık saat 20:45’te gerçekleşecek olan ve modern dünyanın çevre üzerine getirdiği yükler hakkında neler yapılabilir, nasıl bir çare bulunabilir gibi sorulara cevap arayan “Solutions (Çözümler)” filmini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 

Festival kapsamında gösterilecek filmlerin yanı sıra, çevre alanında çalışmalar yapan birçok akademisyen, hayırsever ve iş insanıyla yapılan söyleşilere de yer verilecek! 

Unutmayın, festival 5 Aralık 2021’e kadar sürecek!

 

Kaynak: www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.netİlgili Yazılar: