Giriş

Şifremi Unuttum
Kayıt Ol!

TAKİPTE KALIN

İyi Uygulamalar

Evinizin "Su Güvenliği Lideri" Olun!

Slide

Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan CDP’nin (Carbon Disclosure Project) 2021 sonu değerlendirme sonuçları neticesinde Tekfen Holding, aldığı ‘’A’’ derecelendirme notu ile geçen yılın ardından bu yıl da “Su Güvenliği Global A Listesi”ne girdi. Dünya çapında 3.368 şirketin raporlama yaptığı Su Güvenliği Programı’nda “A” notu alan Türkiye’deki 3 şirketten biri, dünyada ise bu başarıyı gösteren sadece 118 şirketten biri olan Tekfen Holding, su güvenliği konusunda diğer şirketlere liderlik etmeye devam ediyor. 

Tekfen Holding ve Grup Şirketleri’nin sürdürülebilirlik yolculuğunda gösterdiği bu başarıyı hep beraber takdir ederken sizlerin de evlerinizde birer ‘’Su Güvenliği Liderleri’’ olabilmeniz için size, su konulu tasarruf tüyolarımızdan 5 maddelik bir seçki oluşturduk!

  1. Sifon deyip geçmeyin! En çok su israfına sebep olan yerlerden biri sifonlardır. Rezervuarlarınızın içine yerleştireceğiniz yarım veya bir litrelik pet şişelerle rezervuara dolan suyu azaltabilirsiniz.
  2. Klozete tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu veya başka çöpler atma alışkanlığınıza son verin! Attığınız her çöp için her defasında sifon kullanıldığından fazladan ve gereksiz su harcamış oluyorsunuz.
  3. Duşa girdiğinizde suyun ısınmasını beklerken akan suyu israf etmeyin. Musluğun altına koyacağınız kova ile depoladığınız suyu temizlik yaparken kullanabilirsiniz.
  4. Sebze ve meyvelerinizi akan suyun altında yıkamayın. Bir mutfak kabına su ve az miktarda sirke koyup sebze veya meyvelerinizi içinde bekleterek hem su tasarrufu yapabilir hem de ürünlerinizi daha iyi temizleyebilirsiniz.
  5. Bulaşıklarınızı elde değil bulaşık makinasında yıkayın! Elde yıkadığınız bulaşıklar hem su israfına hem de cep yakan faturalara neden oluyor. Ayrıca bu soğuk günlerde bulaşıklarınızı soğuk suyla yıkamayacağınızı da düşünürsek, sıcak su için bol bol da kombinizi çalıştıracaksınız.

 İlgili Yazılar: