Giriş

Şifremi Unuttum
Kayıt Ol!

AÇIK MEKTUP

Değerli Tekfenli,

Zor bir seneyi geride bıraktık. İnsanlık belki de ilk kez, kendi varlığının ne denli savunmasız olduğunu görüp doğaya hükmedemeyeceğini ve geleceğimizin doğaya rağmen değil, ancak doğayla barış içinde mümkün olduğunu anladı.

Küresel boyutta eve kapanıp tüketimimizi azaltınca, tabiatın birdenbire nasıl uyanıp canlandığına tanık olduk. Geyikler şehirlere indi, yunuslar koylarda yüzdü. Demek ki doğanın “geri dönüşü olmayan” tahribatı pekâlâ geri döndürülebilirmiş!

Tekfen’de çevreye hep saygıyla yaklaşıyor, çalışmalarımızı doğaya en az etki edecek şekilde yürütmeye gayret ediyoruz. Peki, evlerimizde de aynı gayreti gösteriyor muyuz?

Konforlu bir yaşam için suyu, elektriği, doğal gazı, kısaca doğal kaynaklarımızın önemli bir kısmını evde tüketiyoruz. En büyük sabit masraflarımız da tükettiğimiz doğal kaynaklardan oluşuyor. Oysa ne cebimizdeki para, ne de doğanın kaynakları sonsuz!

Doğada olan bitene üzülmek yerine, nasıl harekete geçeceğiz, nereden başlayacağız diye düşünmenin zamanı gelmedi mi?

Bugünden itibaren, büyük Tekfen ailesinin her bir ferdini, önemli bir seferberliğe davet ediyoruz. Gelin, doğal kaynakların doğru kullanımı için hep beraber harekete geçelim, tasarrufa kendi evimizden başlayalım.

Nasıl mı? Her bir hanede yapılacak tasarruf hem ev ekonomisine hem de doğaya katkıda bulunacak.

Tasarrufun büyüğü küçüğü olmaz inancıyla, “Tasarruf Evinde, Gelecek Elinde” dedik ve bir aplikasyon geliştirdik. Bu aplikasyon sayesinde, her ay gireceğin elektrik, su ve doğalgaz faturalarını değerlendireceğiz ve en fazla tasarruf yapanlarıı ödüllendireceğiz. Sistemli bir şekilde fatura bilgilerini girmek için ister eşini, ister oğlunu kızını görevlendir, tasarruf bilincini ailene de kazandır.

Bununla kalmayıp, cam şişe ve pillerinizi geri dönüştürmenize yardımcı olacağız; israfa son verip mutfak giderlerinizi nasıl azaltabileceğinizi göstereceğiz. Doğa sevdalısı Sayın Nihat Gökyiğit’in deyişiyle, ev içinde de “eko-ekonomiyi” öğreteceğiz.

Bu seferberliğin özü, adında saklı: “Tasarruf Evinde, Gelecek Elinde” Gel, hep beraber bir fark yaratalım. Unutma, sen olmazsan biz hep bir eksik olacağız!